Strona w przebudowie
zapraszmy do kontaktu.

REJESTRACJA 602-686-594 / 618 614 240

MEDYCYNA ESTETYCZNA

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Chcesz mieć piękną, nawilżoną, ujędrnioną, rozświetloną skórę bez zmarszczek i cellulitu, odżywione i gęste włosy?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
ikona plusZAMKNIJ
MEZOTERAPIA IGŁOWA Poznań

To wszystko możesz osiągnąć dzięki zabiegom mezoterapii igłowej. Mezoterapia igłowa to doskonała i bezpieczna forma odżywiania skóry od wewnątrz. Lekarz medycyny estetycznej dopasuje zabiegi do Twoich indywidualnych potrzeb, dzięki czemu osiągniesz oczekiwany efekt.

KORZYŚCI

Dzięki zabiegowi uzyskujemy głębokie nawilżenie i odżywienie skóry, poprawę mikrokrążenia, odbudowę rusztowania skóry, co prowadzi do zaniku drobnych zmarszczek, efektu rozświetlenia i odmłodzenia cery.

OPIS ZABIEGU

Zabieg polega na gęstym (odległość między wkłuciami około 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek preparatów odżywczych w wybrane okolice ciała. Najczęściej stosowane preparaty to mieszanki: kwasu hialuronowego, aminokwasów, soli minerałów, witamin, antyoksydantów, wyciągów roślinnych, oraz osocze bogatopłytkowe. Zabieg mezoterapii igłowej jest mało bolesny, jednak dla podniesienia komfortu pacjentki/a, szczególnie dla osób z niskim progiem wrażliwości na ból, stosujemy znieczulenie. Główne zalecenia po zabiegu na pierwsze 3–4 dni to unikanie słońca, solarium i innych czynników powodujących nadmierne ogrzewanie oraz podstawowa pielęgnacja i nawilżanie skóry.

MECHANIZMY DZIAŁANIA

Pierwszy mechanizm to samoregeneracja skóry po licznych drobnych nakłuciach. Drugi – to działanie substancji aktywnych podanych podczas zabiegu, co polega na biostymulacji komórek skóry do produkcji włókien kolagenowych i elastyny, tworzeniu sieci nowych naczyń krwionośnych, hamowaniu tworzenia szkodliwych wolnych rodników.

WSKAZANIA

Spowolnienie procesów starzenia skóry, skóra wiotka, przesuszona, mało elastyczna, pokryta drobnymi zmarszczkami, przebarwienia, blizny potrądzikowe, cienie pod oczami, rozstępy, cellulit, wypadanie włosów.

NAJCZĘSTSZE PRZECIWWSKAZANIA

Stany zapalne skóry różnego pochodzenia, opryszczka, ciąża, okres karmienia piersią, menstruacja, alergia na składniki danego preparatu, cukrzyca, choroby nowotworowe, stosowanie leków przeciwkrzepliwych, potencjalnie zła tolerancja zabiegu (skóra naczyniowa).

KWAS HIALURONOWY

Chcesz spowolnić upływ czasu, powodujący stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej i łącznej, prowadzący do widocznych niekorzystnych zmian wyglądu Twojej skóry?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
ikona plusZAMKNIJ
KWAS HIALURONOWY Poznań

Utraty nawilżenia, elastyczności i jędrności skóry twarzy, do obniżenia się policzków, powstawania fałd i bruzd oraz obniżenia kącików ust? Jeżeli tak, rozważ zabiegi z użyciem preparatów kwasu hialuronowego. To związek chemiczny, który naturalnie występuje w skórze właściwej oraz macierzy międzykomórkowej i jest między innymi odpowiedzialny za wiązanie wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, gwarantuje to sprężystość, jędrność, nawilżenie i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje.

KORZYŚCI

Likwidacja zmarszczek i bruzd. Uzupełnienie objętości czerwieni wargowej i poprawienie konturu ust. Młode kobiety i mężczyźni mogą dzięki tej metodzie poddać korekcie zbyt mało wykształcone wargi górne i/lub dolne, a osoby starsze mogą dodatkowo uzupełnić zmiany wynikające z upływu czasu. Wolumetria daje możliwości uzupełnienia objętości poszczególnych kompartmentów twarzy i innych okolic ciała, co prowadzi do odmłodzenia kształtów. Dodatkowo wolumetria może być wykorzystana do korekta szczególnych układów anatomicznych.

OPIS ZABIEGU

Wypełnianie zmarszczek i bruzd, modelowanie ust, wolumetria twarzy i innych okolic ciała przy użyciu kwasu hialuronowego jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym, przynoszącym natychmiastowe efekty, utrzymujące się do kilkunastu miesięcy, w zależności od użytego preparatu i trybu życia. Zabiegi wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub stosując krem znieczulający. Sterylne preparaty podaje się igłą lub kaniulą. Główne zalecenia pozabiegowe to unikanie przez minimum dwa tygodnie nasłonecznienia, solarium, sauny i nadmiernego nagrzewania okolic poddanych zabiegowi. Należy także odczekać około 3 tygodni do następnego zabiegu medycyny estetycznej.

MECHANIZMY DZIAŁANIA

Polega na wiązaniu wody i utrzymaniu strukturalnej integralności przestrzeni pozakomórkowej tkanek.

WSKAZANIA

Utrata jędrności, sprężystości i nawilżenia skóry, zaniki podskórnej tkanki tłuszczowej i łącznej.

NAJCZĘSTSZE PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, stany zapalne skóry, opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, ciąża i karmienie piersią

TOKSYNA BOTULINOWA

Twoja twarz pokrywa się niechcianymi zmarszczkami, które jeszcze niedawno były niewidoczne, wyglądasz starzej?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
ikona plusZAMKNIJ
TOKSYNA BOTULINOWA Poznań

Za mimikę naszej twarzy odpowiadają 22 mięśnie mimiczne, dodatkowe cztery pary mięśni odpowiadają za żucie. Skurcz mięśni mimicznych podczas wyrażania emocji prowadzi do powstawania zmarszczek dynamicznych. Z upływem czasu mięśnie mimiczne wykazują tendencję do zwiększania objętości, co prowadzi do powstania mimowolnych, trwale widocznych zmarszczek statycznych. Upływ czasu prowadzi również do zaburzenia równowagi między mięśniami – obniżaczami i dźwigaczami, skutkiem czego zachodzą niekorzystne zmiany w wyglądzie twarzy.

KORZYŚCI

Zmniejszenie stałego nadmiernego skurczu mięśni mimicznych, prowadzące do zmniejsza lub eliminacji zmarszczek i odmłodzenia wyglądu twarzy. Przygotowanie do innego typu zabiegów np. redukcji  zmarszczek preparatami kwasu hialuronowego.

OPIS ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest za pomocą strzykawki z igłą, którą podajemy odpowiednie ilości jednostek toksyny botulinowej w odpowiednie punkty wyznaczone przez lekarza. Zabieg wykonuje się bez znieczulenia z uwagi na niewielką bolesność. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza. Zabieg wykonuje tylko certyfikowany w tym zakresie lekarz.

MECHANIZMY DZIAŁANIA

Polega na presynaptycznym blokowaniu uwalniania acetylocholiny, co prowadzi do osłabienia siły mięśni.

WSKAZANIA

Umiarkowane i poważne zmarszczki pionowe między brwiami i na czole, poziome zmarszczki czoła, boczne zmarszczki około oczodołowe oraz zmarszczki innych okolic twarzy., bruksizm.

NAJCZĘSTSZE PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek inny składnik preparatu, uogólnione zaburzenia czynności mięśniowej, infekcje lub stany zapalne w miejscu podania.

REJESTRACJA

REJESTRACJA ODBYWA SIĘ
DROGĄ TELEFONICZNĄ.

602-686-594 / 61-861-42-40

POZNAJ NASZYCH
SPECJALISTÓW.

lek. med. Piotr Czupryński - medycyna estetyczna

medycyna estetyczna

WIĘCEJ plus icon

ZAMKNIJ plus icon